Úvodní stránka > Informace o obci > Současnost

Současnost

Rekonstrukce obecního bytu

V březnu 2015 byla zahájena částečná rekonstrukce obecního bytu. Došlo k opravám omítek, byt byl nově vymalován, dokončuje se vybavení kuchyně. Byt bude k nastěhování od dubna 2015. Případní zájemci mohou zasílat své žádosti na obecní úřad.

Oprava veřejného osvětlení

Během března 2015 proběhla oprava a zprovoznění veřejného osvětlení cyklostezky směr Velký Újezd. V současnosti probíhá oprava veřejného osvětlení hlavní dopravní trasy obcí.

Bydlení

V roce 2013 začaly pozemní práce na louce k samotě Kramlov. Je připraveno celkem 12 stavebních parcel s veškerými inženýrskými sítěmi. V současné době jsou zbudovány tři rodinné domy. Investorem této akce je REAL INVEST.

Změna majitele restaurace

Restaurace "U Matesa" byla v roce 2011 prodána, noví majitelé se pustili do rekonstrukcí a obnovili tuto obecní památku. Dali tomu také nové jméno a to " U Matýska". Je zde nově vybudován obchod, obnoven provoz na sále, kde se odehrávají obecní akce, svatby, ostlavy a další.

restaurace

Sportovní areál

Sportovní areál " Na hřišti " je využíván pro venkovní akce, je možné zde využívat  dětské hřiště, malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal a další sportovní aktivity.

hřiště

27. 2. Alexandr

Zítra: Lumír

Olomoucký kraj poskytl obci Daskabát dotaci ve výši 17.000,-Kč na vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů Daskabát.