Úvodní stránka > Akce.cz

Upgrade

Na Valše 143, 79802 Mostkovice

ŠTERNBERSKÝ KOPEC

THE SWEET, BUTY, INÉ KAFE, EDDIE STOILOW, SLZA a další Program Šternberského kopce odstartuje tradičně v 15:00 a opět představí velkého hosta hned v úvodu, severomoravskou formaci Buty. Na pódiu je bude střídat talentovaná mladá zpěvačka, vítězka soutěže Česko-Slovenská Superstar, Sabina Křováková. Slovenskou punkrockovou tvorbu letos reprezentuje bratislavská skupina Iné Kafe a pódium jim bude patřit od 17:30. Po několika letech na Šternberském kopci opět přivítáme kapelu Eddie Stoilow a naopak poprvé bude ve Šternberku koncertovat populární popová skupina Slza. Generaci dříve narozených jistě potěší účast kapel Limetal a Reflexy. Hlavní hvězdou programu 16. ročníku bude britská rocková legenda The Sweet. Těšíme se na Vás!! SOBOTA 27.07.2019 / Line-up 15:00 Buty 16:15 Sabina Křováková 17:20 Iné Kafe 18:30 Eddie Stoilow 19:45 Slza 21:05 Limetal 22:30 THE SWEET 23:55 Reflexy

Lenka Jurečková: Inspirace folklorem

Výstava obrazů inspirovaných slováckým folklorem. Vernisáž 27. 7. v 17 hodin Lenka Jurečková pochází ze Bzence. Žije v Praze. Absolvovala výtvarnou výchovu a český jazyk na PdF UP v Olomouci (malbu u Ak. mal. Ladislava Jalůvky) a PdF MU v Brně (malbu u Mgr. Petra Kamenického).Folklorní tradice se pro ni stala dominantním námětem tvorby (kresby a malby) už od dob studií. Inspiraci čerpá v živém folklorním dění jihovýchodní Moravy a přilehlých částí moravsko-slovenského pomezí.Figurativní motivy s typickými tanci, muzikanty, mužskými a ženskými sbory na obrazech často doplňují motivy krajinné – pole, vinohrady, mlýny i kapličky. Doposud připravila více než 40 autorských výstav hlavně na Moravě, ale i v Praze nebo v zahraničí.

Bohemian Rhapsody

Horní Moštěnice

Čertí brko

Pod Křivým, Hranice

Hanebný pancharti

Pernštýnské nám. 176, 79601 Prostějov

Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti. On sám přitom tvrdí, že se poetika Hanebných panchartů asi nejvíc přiblížila náladě filmu, který mu udělal jméno – násilnické černočerné komedii Pulp Fiction – Historky z podsvětí. Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně (Melanie Laurent) přímo před očima německý důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň lividovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček (možná i samotný Hitler). Úkolem Panchartů bude na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti. Nepočítají ovšem s tím, že přímo pod světlem promítačky osnuje svůj plán pomsty za smrt blízkých osiřelá Shosanna a že když se jeden geniální plán na atentát střetne s jiným, výsledkem může být ještě geniálnější neúspěch. Nápad na film o elitní vojenské jednotce zrál v Quentinu Tarantinovi přes deset let. Nicméně když 2. července roku 2008 definitivně vykvetl do finální verze scénáře, dostaly věci rychlý spád. Režisér se totiž rozhodl, že Hanebné pancharty uvede příští rok na festivalu v Cannes, což znamenalo celý snímek natočit a sestříhat v poměrně šibeničním termínu (na válečný velkofilm) jedenácti měsíců. Klíčovou překážku k úspěchu tohoto podniku se podařilo překonat hned v úvodu, když na nabídku hlavní role nadšeně reagoval Brad Pitt. Pak už to šlo ráz naráz. Podle klíče „postavy každé konkrétní národnosti budou hrát herci s týmž občanstvím“ sestavil Tarantino hanebně originální sestavu, v níž figurují držitelé prestižních filmových cen, ale také béčkové hvězdy, Shrekův hlas Mike Meyers nebo režisér hororových Hostelů Eli Roth.