Úvodní stránka > Odkazy > Turistika.cz

Turistika.cz

Turistická známka č. 1099 - Protivanov - Skalky

Prostějov

Nejvyšší vrchol Drahanské vrchoviny.

Turistická známka č. 1098 - Arboretum Bílá Lhota

Olomouc

Zámek s botanickým parkem západně od Litovle, s 500 druhy stromů. Národní přírodní památka.

Turistická známka č. 1097 - Expozice lidové architektury Příkazy

Olomouc

Zemědělská expozice NPÚ v Olomouci v souboru hliněných staveb lidové architektury v obci Příkazy, severozápadně od Olomouce.

Turistická známka č. 1094 - Kojetín

Přerov

Významné slovanské sídliště, později arcibiskupské město mezi Olomoucí a Kroměříží. Řada památek, rozsáhlý židovský hřbitov s řadou gotických a renesančních náhrobků.

Turistická známka č. 1081 - Přerov

Přerov

Sídlo Muzea Komenského v renesančním žerotínském zámku, na místě gotického hradu a ještě staršího slovanského hradiště.

Turistická známka č. 1002 - Klášterní hradisko - Olomouc

Olomouc

Dominantní barokní klášter premonstrátů, na místě slovanského hradiště u Olomouce. Od roku 1784 kněžský seminář, dnes vojenská nemocnice s částí prostor přístupných veřejnosti.

Turistická známka č. 995 - Velký Kosíř 442 m.n.m.

Prostějov

Nejvyšší hora Hané severozápadně od Prostějova, proslulé naleziště zkamenělin.

Turistická známka č. 993 - Lázně Slatinice

Olomouc

Přírodní léčebné lázně jihozápadně od Olomouce, u pramene sirné vody, využívané od 16.století. Prohlédněte si nabídku lázeňských pobytů.

Turistická známka č. 934 - Staré Hradisko

Prostějov

Keltské oppidum s naučnou stezkou na severním úpatí Drahanské vrchoviny, východně od blanska.

Turistická známka č. 922 - Poutní chrám Panny Marie - Dub nad Moravou

Olomouc

Významné poutní místo východně od Prostějova s dominantním chrámem P. Marie, zdaleka viditelným v rovině Hané.

19. 2. Patrik

Zítra: Oldřich